Herunder finder du det samlede overblik over alle medlemmerne af erhvervSilkeborg Business og deres kontaktoplysninger.

erhvervSilkeborg business


Virksomhed Medlem Website
Advokatkompagniet A/S Lars Ole Frederiksen www.advokatkompagniet.dk 
Andreas Kruse Byg ApS Andreas Kruse www.akrusebyg.dk 
ANITA DALSGAARD Anita Dalsgaard www.anitadalsgaard.com 
Ans Rejser Claus Andersen www.ansrejser.dk 
Arbejdernes Landsbank A/S Dorthe Bechmann www.al-bank.dk 
Badeanstalten Per Hansen www.nordvestbadet.dk 
BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab Tommy Wulff Andreasen www.bdo.dk 
Bilhuset Poul Munk Silkeborg A/S Jesper Elstrøm www.poul-munk.dk 
Birch GM Ejendomme ApS René Birch www.birchgm.dk 
Blicher Revision og Rådgivning Jan Hjorth www.blicher.dk 
blue search & selection ApS Gustav Wenneberg www.bluesearch.dk 
Bluebay Marine A/S Dan Løwe Christiansen www.bluebay-marine.dk 
Brandstifter A/S Henrik Christensen www.brandstifter.dk 
Brockstedt-Kaalund Allan Kobæk www.bklaw.dk 
Business Broker A/S Claus Bruun Rasmussen www.business-broker.dk 
Byggeselskabet Paulsen Christian Paulsen www.byg-paulsen.dk 
Car Lounge ApS Michael A. Hansen www.carlounge.dk 
Constructa A/S Christian Aagaard Nielsen www.constructa.dk 
Constructa A/S Lars Hansen www.constructa.dk 
Danica Pension Peter Michaelsen www.pensionforselvstaendige.dk 
Dansand A/S Poul Konrad Beck www.dansand.dk/dansand 
Dansk Energirådgivning A/S Michael Kamstrup Søndergaard www.danskenergiraadgivning.dk 
Dansk Miljørådgivning A/S Claus Larsen www.dmr.dk 
Dansk Revision Silkeborg Jan Pedersen www.danskrevision.dk 
Danske Bank Søren Lodberg Rasmussen www.danskebank.dk 
Danske Bank Henrik Thomesen www.danskebank.dk 
DELACOUR Henrik Kleis www.delacour.dk 
Deloitte Henrik A. Laursen http://www2.deloitte.com/dk/da/footerlinks/office-locator/jylland/silkeborg.html# 
Dufke Result ApS Flemming Dufke www.dufkeresult.dk 
Ejendomsmægler Anita Jæger Anita Jæger www.anitajaeger.dk 
Ejner Hessel A/S Silkeborg Morten Petersen www.hessel.dk 
Elfac A/S Lars Hartvig Andersen www.elfac.dk 
elisabeth katballe Elisabeth Katballe www.elisabethkatballe.dk 
Erhvervsakademi Dania, Silkeborg Birgitte Riise Bjærge www.eadania.dk 
erhvervSilkeborg Torben Vilsgaard  
erhvervSilkeborg Peter Fabricius  
erhvervSilkeborg Jan Formann  
erhvervSilkeborg Bent Thomassen  
erhvervSilkeborg Lissi Schulz  
Farstad Optik Johan Farstad www.farstadoptik.dk 
Fast Entreprise A/S, Gustav Hansen A/S Poul Østerby www.fast-entreprise.dk 
FDM JyllandsRingen Betina Engholm www.fdm.dk/jyllandsringen 
Folkesparekassen Martha Maria Petersen www.folkesparekassen.dk 
Frank Borch A/S Frank Borch-Olsen www.frankborch.dk 
Galerie Moderne Silkeborg Henrik Omme www.galeriemoderne.dk 
Geopartner Landinspektører A/S Anne Marie J. Walmar www.geopartner.dk 
Glarmester Gjerulff A/S Allan Gjerulff www.gjerulff.dk 
Handelsbanken A/S Stefan Brochmann www.handelsbanken 
Henning Mortensen Silkeborg A/S Hans Mortensen www.henning-mortensen.dk 
Hjejlen ApS Thomas Klostergaard www.hjejlen.com 
InfoSuite A/S Brian Busk www.infosuite.com 
InnovationSilkeborg Lone Stubdrup  
J. Hvidtved Larsen A/S Aksel Kolby www.hvidtved.dk 
JN Data A/S Susanne Holtet Wølck www.jndata.dk 
Jobcenter Silkeborg Dorte Nørgaard www.jobcentersilkeborg.dk 
Juul Fotografi Thomas Juul www.juulfotografi.dk 
Jysk Festudlejning Hans O. Iversen www.laasby-festudlejning.dk 
JYSK MUSIKTEATER Niels Kaas www.jmts.dk 
Jyske Bank Henrik Brandt www.jyskebank.dk 
Jørgen Friis Poulsen a/s Søren Trærup www.jfp.dk 
Kauergaard Jørgen Salhøj Rask www.kauergaard.dk 
Kingo Karlsen A/S Thomas Kingo Karlsen www.kingo.biz 
Kristian Pihl Lorentzen (MF) Kristian Pihl Lorentzen  
Kromann Reumert Tyge B. Rasmussen www.kromannreumert.com 
Kaastrup/Andersen A/S Anton Kaastrup-Hansen www.kaastrupandersen.dk 
Laban Arkitekter A/S Christian Isager www.laban.as 
Landinspektørfirmaet LE34 A/S Per Roed www.le34.dk/silkeborg 
Le Gâteau Henrik Kudsk www.legateau.dk 
Letservice Antra Viksna www.letservice.dk 
Linå A/S Søren Christiansen www.linaa.dk 
Midtconsult P/S Christian Corydon Frederiksen www.midtconsult.dk 
Midtjyllands Avis Stinus Errboe www.mja.dk 
Midtjyllands Avis Hans Krabbe www.mediehuset-midtjyllandsavis.dk 
Midtkraft Jarl Gorridsen www.midtkraft.dk 
Motorcentrum A/S Allan Vejvad www.motorcentrum.dk 
Museum Jorn Jacob Thage www.museumjorn.dk 
NHC A/S Casper Søltoft www.nhc.dk 
Nordea A/S Johanne Errboe www.nordea.dk 
Nordea Bank Danmark A/S Henrik Albæk www.nordea.dk 
Nordic Sense A/S Jesper Setov www.nordicsense.dk 
Nybolig Frank Lerche www.nybolig.dk 
Nybolig Erhverv Silkeborg Evald Lützen www.nyboligerhverv.dk 
Nykredit Daniel Høj www.nykredit.dk 
Picca Automation A/S Leif Krog Jensen wwwpicca.dk 
Radisson Blu Hotel Helle Arildsen Munk www.papirfabrikken.nu 
Ret og Råd Silkeborg Ole Krabbe http://www.ret-raad.dk/om-ret-og-raad/kontorer/silkeborg/ole-krabbe 
Revisorerne Hostruphus Martin Husted www.hostruphus.dk 
Salten El ApS Per Have www.saltenel.dk 
Sam-System A/S Peter Rødkjær www.sam-system.dk 
Senzone Brian Skaarup www.senzone.dk 
Silkeborg Golf A/S Mads Faber www.sgolf.dk 
Silkeborg Gymnasium Erik Olesen www.silkeborg-gym.dk 
Silkeborg IF A/S Kent Madsen www.silkeborginvest.dk 
Silkeborg Kommune Steen Vindum www.silkeborgkommune.dk 
Silkeborg Kommune Jann Hansen www.silkeborgkommune.dk 
Silkeborg Kommune Lone Lyrskov  
Silkeborg Kommune - Analyse & Udvikling Gregers André Pilgaard  
Silkeborg Kommune - Teknik & Miljø Trine Skammelsen www.silkeborgkommune.dk 
Silkeborg Musik & Kultur Events Oliver Zähringer www.nyehederytmer.dk 
Silkeborg VVS Teknik ApS Jens O. Mogensen www.silkeborgvvs.dk 
Skabertrang Søren Vestergaard www.skabertrang.dk 
Skanroll A/S Søren V. Andersen www.skanroll.dk 
Solutio ApS Brian Reinhold Jensen www.solutio.dk 
Sotea Jess Teilmann www.sotea.dk 
Spar Nord Silkeborg Steen Kahr Rasmussen www.sparnord.dk 
Sparekassen Kronjylland Michael Grouleff Thomsen www.sparkron.dk 
Sydbank Allan Thisted Esbensen www.sydbank.dk 
Søren Jensen Rådgiv.Ingeniørfirma A/S Gert Pedersen www.sj.dk 
Teknisk Skole Silkeborg John Staal www.tss.dk 
Teknisk Skole Silkeborg Svend Skov Jensen www.danskmetal.dk 
Trimtex Danmark ApS Mikkel Lund www.trimtex.no 
Vejlsøhus Hotel & Konferencecenter Knud Bundgaard www.fvc.dk 
Virklund Sport A/S Peter Stampe www.virklund-sport.dk 
VisitSilkeborg Liselotte Nis-Hanssen www.silkeborg.com 
Vækstfonden Ghita Davidsen www.vf.dk 
Wils A/S Thomas Wils www.wils.as 
Aarstiderne Arkitekter Per Laustsen www.aarstiderne.dk